Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WNIOSKI PRZYJMUJĄ DO 12 LIPCA

W związku z występującą suszą powodującą szkody w uprawach rolnych oraz działach specjalnych produkcji, Gmina Wieluń wszczęła procedurę postępowania związaną z szacowaniem szkód w gospodarstwach rolnych dotkniętych suszą.

Zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa oraz komunikatem IUNG w Puławach, zagrożenie skutkami suszy obejmuje na naszym terenie następujące uprawy: zboża ozime i jare, kukurydzę na ziarno i kiszonkę, rzepak i rzepik, krzewy owocowe, truskawki i rośliny strączkowe na glebach I kategorii, obejmującej: piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty oraz piasek słabo gliniasty pylasty.

Na glebach II kategorii, obejmującej: piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny oraz piasek gliniasty mocny pylasty, gdzie zagrożenie skutkami suszy obejmuje: zboża ozime i jare, rzepak i rzepik, krzewy owocowe, truskawki i rośliny strączkowe.

Stosownie do powyższego, poszkodowani rolnicy i prowadzący działy specjalne produkcji rolnej, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód wraz z odpowiednimi załącznikami.

Dokumenty składać należy do 12 lipca 2019 roku w pokoju nr 1 Urzędu Miejskiego w Wieluniu (Ratusz), Plac Kazimierza Wielkiego 1, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 17.00.

Druki wniosków i oświadczeń można pobierać w Urzędzie Miejskim w Wieluniu w pokoju nr 1 (Ratusz) oraz w pokoju nr 49 (budynek Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego, Plac Kazimierza Wielkiego 2) lub ze strony internetowej https://www.bip.um.wielun.pl/

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl