Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POPIEŁUSZKI CAŁA W REMONCIE [VIDEO]

Generalna Przebudowa ulicy Popiełuszki od kilku tygodni idzie pełną parą. Para na tyle duża, że mamy oczywiście zmiany w organizacji ruchu, co utrudnia życie zwłaszcza kierowcom, choć może nie na tyle jak mogłoby się wydawać na początku. W miarę jak prace przy przebudowie będą posuwać się dalej pojawią się pewnie kolejne utrudnienia.

W pierwszym okresie robót nie jest prowadzona przebudowa skrzyżowań z ulicami: P.O.W., Warszawską i 18 Stycznia, która również wchodzi w zakres przedmiotowego zadania (powstaną tu skrzyżowania typu rondo).

Prace na skrzyżowaniach będą prowadzone etapami, po umożliwieniu przywrócenia ruchu samochodowego odcinkami zamkniętymi w pierwszym etapie. Po przebudowie droga będzie nadal drogą jednojezdniową.

Na przebudowanym odcinku oprócz trzech rond powstanie również obustronny chodnik, ścieżka rowerowa po stronie zachodniej (ciągi piesze i rowerowe zostaną oddzielone od jezdni pasem zieleni).

Na odcinku pomiędzy ulicami P.O.W. a 18 Stycznia zaprojektowano cichą nawierzchnię mającą obniżyć hałas wywołany tarciem pomiędzy nawierzchnią drogi a oponą samochodową.

To ważne przede wszystkim dla mieszkańców bloku usytuowanego tuż przy samej ulicy. Całość inwestycji wedle wcześniejszych zapowiedzi kosztować będzie nieco ponad 11 mln złotych.

Tymczasem w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość podpisania przez wojewodę łódzkiego Zbigniewa Rau umów z samorządami w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Gmina Wieluń otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 000 000,00 zł właśnie na przebudowę ul. Popiełuszki w Wieluniu. Programem zostanie objętych w sumie 16 dróg powiatowych oraz 33 gminne.

Kwota dofinansowania rządowego na ten cel w województwie łódzkim sięga 75 mln zł. Samorządy zobowiązują się w sumie wnieść wkład własny w takiej samej kwocie.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl