Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

OPOWIADAŁ O DOKONANIACH SWOJEGO PRADZIADKA [VIDEO]

Igor Strojecki, zapalony historyk i genealog, który przybył do Wielunia na zaproszenie Muzeum Ziemi Wieluńskiej przedstawił prelekcję o życiu i dokonaniach swojego pradziadka Leona Barszczewskiego, polskiego oficera armii carskiej, etnografa, archeologa i prekursora fotografii reportażowej.

Warto w tym miejscu zauważyć, że podczas niedawnej Nocy Muzeów w placówce otwarto wystawę „Utracony świat…” o podróżach Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej. To postać nietuzinkowa i bardzo ciekawa.

Tło dla opowieści o XIX-wiecznej Azji Środkowej stanowiły fotografie wykonane przez podróżnika podczas niebezpiecznych podróży naukowych po pograniczu Imperium Rosyjskiego - dzisiejszych Uzbekistanie, Tadżykistanie, Kirgistanie i Afganistanie.

Uwiecznione na szklanych negatywach obrazy tamtejszych ludzi, zachwycającej architektury i przepięknych krajobrazów, stanowią niezwykle cenną schedę po wielkim Polaku.

Po latach na nowo uporządkowany i opracowany naukowo przez Igora Strojeckiego zbiór fotografii stanowi właśnie trzon stworzonej przez niego wystawy "Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej". Można ją oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej do do 21 lipca.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl