Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WKRÓTCE UTRUDNIENIA NA POPIEŁUSZKI

Na początku czerwca gmina Wieluń podpisała umowę z firmą Domax na przebudowę ulicy Popiełuszki na odcinku od ul. 18 Stycznia do ulicy Warszawskiej. Zgodnie z umową wykonawca powinien przystąpić do prac w ciągu 7 dni od podpisania umowy. Przebudowa będzie wiązać się z utrudnieniami w ruchu samochodowym i pieszym.

Pierwszy etap reorganizacji ruchu, którego wprowadzenie zaplanowano na kolejny tydzień będzie polegał na ograniczeniach w następującym zakresie:

Częściowo zamknięte dla ruchu zostaną następujące odcinki:
- od skrzyżowania ze zjazdem do C.H. „Era Park”, dworca PKS i Kauflanda do ul. Stodolnionej – pozostaje ruch dwukierunkowy zawężonym odcinkiem drogi do szerokości 5,50m
- od ul.Stodolnianej do ronda przy ul. POW – dojazd i dojście do budynków handlowo - usługowych przy ul. Popiełuszki - tymczasową jednokierunkową drogą dojazdową, wjazd od strony ul. P.O.W

Całkowite zamknięcie ruchu dla pojazdów i pieszych:
- od ronda ul. POW do ul. Głębokiej - dojazd do parkingów przy ul. Głębokiej i „Amerykanki” będzie tymczasowo możliwy od ul. Zacisze.

W pierwszym okresie robót nie będzie prowadzona przebudowa skrzyżowań z ulicami: P.O.W., Warszawską i 18 Stycznia, która również wchodzi w zakres przedmiotowego zadania (powstaną tu skrzyżowania typu rondo).

Prace na skrzyżowaniach będą prowadzone etapami, po umożliwieniu przywrócenia ruchu samochodowego odcinkami zamkniętymi w pierwszym etapie. Po przebudowie droga będzie nadal drogą jednojezdniową.

Na przebudowanym odcinku oprócz wspomnianych wcześniej trzech rond powstanie również obustronny chodnik, ścieżka rowerowa po stronie zachodniej (ciągi piesze i rowerowe zostaną oddzielone od jezdni pasem zieleni).

Na odcinku pomiędzy ulicami P.O.W. a 18 Stycznia zaprojektowano cichą nawierzchnię mającą obniżyć hałas wywołany tarciem pomiędzy nawierzchnią drogi a oponą samochodową.

Zgodnie z informacją wykonawcy inwestycji, zmiana organizacji ruchu nastąpi z dniem 13.06.2019 r. Planowany termin zakończenia prac - 31.10.2019 r.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl