Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZAPRASZAJĄ NA „WIELUŃSKIE PIERZAJKI”

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz PMDKiS w Wieluniu zapraszają na warsztaty gwary „Wieluńskie Pierzajki”, podczas których uczestnicy odbędą podróż w czasie do dawnej ziemi wieluńskiej. Warsztaty odbędą się dziś o godz. 13.30 w czytelni Powiatowej Biblioteki. Poprowadzi je Małgorzata Dziurowicz – Kaszuba - ceniona etnograf.

Kaszuba to także zasłużona badaczka i dokumentalistka kultury ludowej regionu sieradzkiego, w tym także wieluńskiego. Będzie zatem okazja aby zapoznać się z jednym z elementów tworzących naszą rodzimą tradycję – zapomnianym dzisiaj językiem „wieluńskim”.

Warsztaty będą składać się z wykładu oraz ćwiczeń zwrotów, a opierać się będą na tekstach pieśni ludowych wybranych ze „Śpiewnika wieluńskiego”, którego prowadząca zajęcia jest współautorką.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu kulturalnego „Nasze korzenie – nasza duma!”, który ma na celu promowanie muzyki ludowej powiatu wieluńskiego. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Powiatu Wieluńskiego oraz Fundacji PZU.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl