Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ELEKTRONICZNE ZWOLNIENIA I TRZYNASTA EMERYTURA [VIDEO]

Konferencja II Oddziału ZUS w Łodzi, zorganizowana w wieluńskim starostwie powiatowym poświęcona była omówieniu trzech projektów w które ZUS był ostatnio mocno zaangażowany.

Mowa była zatem o wdrożeniu elektronicznego sposobu wystawiania zwolnień lekarskich, nowych świadczeniach w postaci rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, czy jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie wystawiają rzecz jasna nie tylko lekarze pracujący w przychodniach medycznych czy prywatnych gabinetach, ale też szpitalach.

Warto zatem w tym miejscu zadac pytanie czy wieluński szpital jest w pełni gotowy do elektronicznego wystawiania zwolnień lekarskich. Zapytaliśmy o to szefa lecznicy Janusza Atłachowicza obecnego na konferencji.

Z kolei Rodzicielskie Świadczenie Uzupełniające wprowadzone 1 marca 2019 r. przeznaczone jest dla matek, które urodziły i wychowały lub tylko wychowały co najmniej czworo dzieci, osiągnęły wiek emerytalny (60 lat) i nie posiadają dochodu zapewniającego niezbędne środki utrzymania.

Jednorazowe Świadczenie Pieniężne, tzw. trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł brutto, wypłacane jest osobom w jesieni życia już od końca kwietnia. ZUS szacuje, że na terenie działania II Oddziału w Łodzi jednorazowe świadczenia pieniężne trafią do 170 tys. osób, a w całym województwie do 566 tys.Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl