Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZAINWESTUJĄ W EKOLOGICZNE ŹRÓDŁO SPALANIA [VIDEO]

Wieluńska ciepłownia w wyniku szeregu modernizacji przeszła ze statusu dużego źródła spalania na średni. Miało to miejsce w minionym roku, a połączone było m.in. z zakończeniem modernizacji kotła spalania nr 3. Obniżona moc w pełni zaspokaja potrzeby odbiorców ciepła. Teraz czas pomyśleć o kolejnej, tym razem proekologicznej inwestycji.

Firma planuje bowiem instalację w ciepłowni nowego źródła spalania, konkretnie rzecz ujmując specjalnej instalacji biomasowej. W specjalnym kotle biomasowym zamiast węgla spalana będzie tzw. zrębka drzewna.

Cała inwestycja nie będzie tania. Orientacyjny koszt takiej instalacji biomasowej to 15 mln złotych. Trzeba się będzie zatem wspomóc dofinansowaniem, najpewniej z
Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Biomasowa instalacja nie powstanie jednak szybko. Załatwienie dofinansowania, wszelkich formalności, wreszcie budowa samej instalacji trochę potrwa.

Tymczasem mamy prawie połowę maja, a kaloryfery wciąż ciepłe. Na razie tak będzie, przed nami bowiem kolejne, dość chłodne jak na maj dni i noce.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl