Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPOTKANIA Z PISARZAMI I LITERACKI HAPPENING [VIDEO]

„Czytanie zbliża” to hasło nowego programu grantowego zrealizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Wieluniu od 2 do 10 kwietnia. W ciągu dziesięciu spotkań autorskich ze znanymi pisarzami, miejską bibliotekę odwiedziło ponad 500 osób. Projekt „Czytanie zbliża” został dofinansowany ze środków Fundacji PZU.

Spotkania z Wojciechem Widłakiem, autorem książek dla dzieci odbyły się w Bibliotece Publicznej oraz w Filii Bibliotecznej w Rudzie. Pisarz rozmawiał z uczniami o książkach, czytał ich fragmenty oraz słuchał, jakie zainteresowania mają dzieci.

Wojciech Widłak oprócz  historyjek o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku pisze książki, w których porusza poważne tematy, np. choroby i śmierci. Kolejne spotkanie autorskie tym razem z Małgorzatą Strękowską – Zarembą zorganizowano w Filiach Bibliotecznych w Masłowicach i w Rudzie.

Podczas spotkania pisarka zaprezentowała swoje książki o tematyce historycznej i opowiedziała dzieciom w zabawny sposób o Janie III Sobieskim. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w wesołej zabawie ruchowej naśladując polecenia zawarte w książce Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby.

W ramach projektu „Czytanie zbliża” zorganizowano na skwerze przed Biblioteką Publiczną happening „Wspólne czytanie na drugie śniadanie”. Po smacznym poczęstunku dzieci wysłuchały fragmentów ulubionych bajek czytanych przez panią dyrektor biblioteki, Iwonę Podeszwę.

W przedpołudniowym spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Bieniądzic i Skrzynna.
Następnie dzieci przemaszerowały do czytelni biblioteki, gdzie odbyło się dalsze czytanie ulubionych książek przyniesionych przez uczestników.Awaria TV i internetu w os. Stodolniana

Ponownie z przykrością informujemy, iż z powodu niezawinionej przez nas awarii, w najbliższym czasie, w os. Stodolniana nie będzie dostępu do internetu i telewizji. Awaria została spowodowana przerwaniem głównego kabla dosyłowego przez drogowców w trakcie prac remontowych na ul. Popiełuszki.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl