Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WIĘKSZOŚĆ SZKÓŁ PRZYSTĄPIŁA DO STRAJKU [VIDEO]

W placówkach prowadzonych przez Gminę Wieluń, za strajkiem opowiedziała się mniejszość zatrudnionych w przedszkolach i szkołach. Na 527 zatrudnionych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych za strajkiem opowiedziało się 259 osób, czyli 49%. To dane z Urzędu Miejskiego.

Sytuacja w ciągu całego tygodnia była dość dynamiczna, nie wszystkie szkoły przystąpiły do strajku od razu. Na przykład SP nr 2 w Wieluniu strajk rozpoczęła we wtorek 9 kwietnia. Jednak na mapie placówek oświatowych z terenu Gminy Wieluń były i takie szkoły, które nie strajkowały.

Głównie chodzi tu o szkoły wiejskie. W placówkach podległych Gminie do strajku nie przystąpiły podstawówki z Gaszyna, Kurowa, Masłowic, Bieniądzic i Rudy. Do strajku nie przystąpiły też dwa wieluńskie przedszkola: nr 2 i nr 1.

Szkoły podstawowe i przedszkola, których organem prowadzącym jest Gmina Wieluń w dni strajku były otwarte w normalnych godzinach pracy. Dyrektor miał obowiązek zapewnić dzieciom opiekę, organizując zajęcia opiekuńcze.

Strajkujący nauczyciele w zdecydowanej większości nie chcieli wypowiadać się do mediów w sprawie akcji strajkowej. Tymczasem pomimo nauczycielskiego strajku zaplanowane na ten tydzień egzaminy gimnazjalistów odbyły się bez zakłóceń. Nie było też większych problemów z ustaleniem składów komisji egzaminacyjnych.

Awaria TV i internetu w os. Stodolniana

Ponownie z przykrością informujemy, iż z powodu niezawinionej przez nas awarii, w najbliższym czasie, w os. Stodolniana nie będzie dostępu do internetu i telewizji. Awaria została spowodowana przerwaniem głównego kabla dosyłowego przez drogowców w trakcie prac remontowych na ul. Popiełuszki.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl