Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BĘDĄ STRAJKOWAĆ W GMINIE WIELUŃ

W placówkach prowadzonych przez Gminę Wieluń, za strajkiem opowiedziała się mniejszość zatrudnionych w przedszkolach i szkołach. Na 527 zatrudnionych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych za strajkiem opowiedziało się 259 osób, czyli 49%. Tak czy inaczej wieluńskie szkoły będą strajkować, ale nie wszystkie. Które nie?

W placówkach podległych Gminie do strajku nie przystąpiły: Szkoła Podstawowa w Gaszynie, Szkoła Podstawowa w Kurowie, Szkoła Podstawowa w Masłowicach, Szkoła Podstawowa w Rudzie, Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach oraz Przedszkole nr 2 w Wieluniu. Również pracownicy Przedszkola nr 1 nie przystąpią do strajku.

Zgodnie z przepisami, tego dnia pracownicy powinni przyjść do pracy i na początku zadeklarować, czy przystępują do protestu, czy nie. Dopiero po tym będą znane ostateczne liczby osób faktycznie strajkujących.

Szkoły podstawowe i przedszkola, których organem prowadzącym jest Gmina Wieluń, będą tego dnia otwarte w normalnych godzinach pracy. W przypadku strajku i konieczności odwołania części lub całości zajęć dydaktycznych dyrektor ma obowiązek zapewnić opiekę nad dziećmi, organizując zajęcia opiekuńcze.

W przypadku braku wymaganej liczby pedagogów dla zapewnienia wszystkim uczniom opieki może również zaistnieć sytuacja, w której dyrektorzy nie będą w stanie zapewnić bezpiecznych warunków pobytu dzieci w placówkach.

Sprawę Urząd Miejski na bieżąco konsultuje z dyrektorami. Przypomina ponadto, że Gmina Wieluń nie jest stroną sporu. Brak jest uregulowań prawnych, które pozwalają na podjęcie przez organ prowadzący w sytuacji kryzysowej działań, pozwalających na zapewnienie wszystkim dzieciom opieki.

Ze strony Gminy Wieluń zapewnione jest maksymalne zaangażowanie, aby ewentualny strajk przebiegł z jak najmniejszą szkodą dla uczniów.

 

4 maja wyłączenia kanałów analogwych

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl