Wydarzenia, wiadomości lokalne

RAPORT MUNDUROWYCH NA SESJI RADY MIASTA [VIDEO]

Pytania o bezpieczeństwo nasze codzienne na posiedzeniach Rady Miejskiej padają przynajmniej raz w roku kiedy to radnym i burmistrzowi raportują służby mundurowe. Tym razem w roli głównej wystąpił mł. insp. Grzegorz Libura – Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu.

Libura szefem komendy został w kwietniu ubiegłego roku. Pochodzi z Wrocławia. Poruszono też temat o którym zrobiło się głośno w całym kraju. Chodzi  o rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej i aresztowanie przez CBŚ ponad 20 osób.

W grupie tej znalazło się także dwóch policjantów z wieluńskiej komendy. Postawiono im zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Komendant Libura generalnie chwalił podległych mu policjantów, ich zaangażowanie w pracę.

Ale jak to mówią zawsze może być lepiej. To lepiej już się zadziało i dotyczy zmian personalnych w wieluńskiej komendzie, które weszły w życie 1 lutego. Zresztą nie chodzi tu tylko o sam Wieluń, ale też zmiany na stanowiskach komendantów komisariatów policji w Białej czy Osjakowie.

Więcej o naszym codziennym bezpieczeństwie jak również głośniej akcji dotyczącej rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej w ten weekend w stacji TVK WSM w programie Temat Tygodnia.