Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PODSUMOWALI ROCZNĄ DZIAŁALNOŚĆ ŁBOT

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej ma już rok. 467 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, 110 żołnierzy zawodowych, ponad 65 tysiące ostrej i blisko 22 tysiące ślepej amunicji wystrzelonej podczas szkoleń – 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej podsumowuje pierwszy rok istnienia.

Rok temu, 15 stycznia 2018 roku rozpoczęła tworzenie 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej. Już po 11 miesiącach Brygada przekroczyła planowany stan ukompletowania przeprowadzając 3 szkolenia podstawowe i trzy wyrównawcze.

Dowódca 9 ŁBOT, wywodzący się z wojsk specjalnych, płk Paweł Wiktorowicz stawia na praktykę w szkoleniu żołnierzy. Już podczas pierwszego szkolenia podstawowego żołnierzy 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu okazało się, że żołnierze są bardzo zaangażowani w czasie zajęć, a na sprawdzianach ich wyniki, w tymże strzelań, były bardzo dobre.

W tym roku formacja nie zwalnia tempa a wręcz przeciwnie - od początku br. prowadzone są szkolenia rotacyjne żołnierzy. Równocześnie wciąż do WKU na terenie województwa łódzkiego zgłasza się wielu ochotników do służby.

Począwszy od marca będą oni przyjmowani na szkolenia podstawowe i wyrównawcze. W lipcu, sierpniu i październiku planowane są dwutygodniowe szkolenia zgrywające na poligonach żołnierzy, którzy rozpoczęli służbę w 2018 r.

W pierwszej połowie 2019 roku rozpocznie się tworzenie drugiego w województwie łódzkim batalionu lekkiej piechoty 9 ŁBOT, który mieścił się będzie w Kutnie.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl