Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NIE SEGREGUJESZ? ZAPŁACISZ ZNACZNIE WIĘCEJ [VIDEO]

Nowe stawki za odpady, które na ostatniej sesji Rady Miejskiej zatwierdzili radni będą obowiązywać od marca. Miesięczna opłata za odbiór posegregowanych odpadów wyniesie 10 złotych od osoby. Ci, którzy śmieci nie będą segregować zapłacą 20 zł. Podwyżka jest zatem spora.

Gwoli przypomnienia i zarazem wprowadzenia do tematu warto zauważyć, że od nowego roku Przedsiębiorstwo Komunalne ma nowego szefa. Prezes Komunalnej ma wiele ważnych spraw do załatwienia w spółce.

Chodzi przede wszystkim o budowę kompostowni na wysypisku w Rudzie, które tak po prawdzie jest zamknięte, bo śmieci od dłuższego już czasu wywożone są do Dylowa.

Jak zamyka się jakąś działalność, nie jest takie proste, aby ją szybko wznowić. Osobną, choć niemniej ważną kwestią jest także ilość deklaracji śmieciowych- w tym względzie są duże braki na co zwrócił uwagę Sławomir Kaftan.

Radny Wojciech Psuja poruszył sprawę dotyczącą płatności za odpady, a nowa radna Anna Dziuba- Marzec mówiła o ulgach dla wielodzietnych rodzin.

Poruszono również temat budowy kompostowni na wysypisku w Rudzie. O jakże potrzebną inwestycję w szczególności dopytywał radny Robert Kaja.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl