Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PRZYGOTOWALI PACZKI DLA 96 RODZIN [VIDEO]

Już po raz ósmy w Wieluniu i okolicach miał miejsce finał Szlachetnej Paczki. To akcja, która ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom będącym w trudnej sytuacji.  Do osób żyjących w niedostatku trafia to, czego najbardziej im brakuje. Od produktów żywnościowych, chemicznych aż po pralkę, lodówkę czy wersalkę.

Wszystkie te rzeczy docierają do sztabu a następnie dzięki zaangażowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych rozwożone są po całym powiecie. Jak podkreślają wolontariusze, proces weryfikacji rodzin, do których trafia pomoc jest żmudny, ale i konieczny.

W tym roku paczki pojechały do 96 rodzin, choć w bazie danych znalazło się ich 150. W akcję jak co roku angażują się szkoły, instytucje oraz osoby prywatne. Zazwyczaj pomoc w ramach Szlachetnej Paczki ma miejsce tylko raz.

Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły i bywa, że darczyńcy pomagają także w ciągu całego roku. Podczas tej edycji, podobnie jak to miało miejsce rok wcześniej, najbardziej potrzebującymi okazały się osoby starsze i samotne, które bardzo rzadko same proszą o pomoc.

Ważne jest więc dotarcie do nich i w tym już rola wolontariuszy. Weekend cudów to dwa dni, na które składa się wielomiesięczna praca. Dzięki niej dla wielu osób te święta będą radośniejsze.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl