Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POŻEGNAŁ SIĘ Z LOKALNYM SAMORZĄDEM [VIDEO]

Paweł Rychlik do Wielunia wrócił zaraz po studiach w Poznaniu. Z wykształcenia jest farmaceutą, ale szybko wciągnęła go lokalna polityka. W poprzednich wyborach samorządowych kandydował do Rady Powiatu. Z powodzeniem. Został radnym i dał się poznać jako jeden z najaktywniejszych samorządowców.

Dość mocno spierał się w radzie z ówczesnym starostą Andrzejem Stępniem. W 2015 roku w wyborach parlamentarnych kandydował na posła na Sejm RP. Nie udało się, choć był blisko. Do walki o fotel burmistrza Wielunia w wyborach stanął z Pawłem Okrasą.

Jego kampania była bardzo widoczna w mieście, ale też w mediach. W jej trakcie udało mu się m.in. dopiąć sprawę przekazania nowego ambulansu dla wieluńskiego szpitala. Wynik po pierwszej turze wyborów na burmistrza był dla Rychlika dość niekorzystny.

Okrasa zdobył bowiem zdecydowaną większość głosów. To go nie zniechęciło. Przystąpił do walki z rywalem i od razu ujawnił nowe projekty, które forsował w drugiej turze kampanii. Niestety nie udało się. Paweł Okrasa zdecydowaną większością głosów wygrał II turę wyborów.

Rychlik został radnym, ale jak się okazało nie na długo. W wyniku nowej politycznej rzeczywistości w Sejmiku Województwa łódzkiego, gdzie władzę po wyborach objął PiS a Marszałkiem Województwa został Grzegorz Schreiber zwolniło się po nim miejsce w Sejmie RP.

I w taki sposób Paweł Rychlik trafił na Wiejską. Ślubowanie złożył 5 grudnia. Na drugiej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej koledzy z PiS, całe grono radnych i burmistrz oficjalnie pożegnali Pawła Rychlika, życząc mu powodzenia w roli posła na Sejm.

W Radzie Miejskiej Pawła Rychlika zastąpi Anna Dziuba Marzec. Przypomnijmy, że w nowej kadencji w Radzie Miejskiej PiS ma 5 radnych, a przewodniczącym składu jest Tomasz Akulicz z tego ugrupowania.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl