Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

UCHWALILI BURMISTRZOWI NOWĄ PENSJĘ [VIDEO]

Na początku drugiego w nowej kadencji posiedzenia radnych miejskich samorządowcy przyjęli do swojego grona nowego radnego. Został nim Jerzy Paluszek z Forum Samorządowego Ziemi Wieluńskiej. Paluszek zastąpił w radzie Waldemara Kluskę, który jako pracownik Urzędu Miejskiego, a jest naczelnikiem nie może łączyć tych funkcji ze sobą.

Przypomnijmy, że Kluska w poprzedniej kadencji był radnym Rady Powiatu. Kandydował w wyborach samorządowych na burmistrza Wielunia. Teraz pozostaje mu już tylko przyglądać się jak będzie pracować nowa Rada Miejska. W dalszej części posiedzenia radni podjęli kilka uchwał.

Były też pytania do burmistrza Wielunia. W dalszej części posiedzenia radni podjęli uchwały w sprawie powołania Komisji rewizyjnej, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji i stałych komisji Rady Miejskiej.

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Radosław Wojtuniak z klubu Razem dla Wielunia. Przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji został Wojciech Psuja z tego samego klubu. Przewodniczącym Komisji Budżetowo- Gospodarczej został Mariusz Owczarek z PiS. Szefem Komisji Prawa i Porządku Publicznego został Radosław Buda z klubu z Razem dla Wielunia.

Szefostwo Komisji Oświaty, Kultury i Sportu powierzono Tomaszowi Glajnertowi z PiS, a Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Marii Zarębskiej z klubu Razem dla Wielunia.

Podczas posiedzenia 18 głosami za radni przyjęli też uchwałę zatwierdzającą nowe wynagrodzenie burmistrza Wielunia. Od teraz Paweł Okrasa będzie zarabiał 10.236,00 zł.

Przypomnijmy, że wynagrodzenie Okrasy do dnia 21.11.2018 r. wynosiło miesięcznie: 8.694,00 zł. W nowej kadencji jest zatem wyższe o 1542 złote.

1.Wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4.800,00 zł
2.Dodatek funkcyjny w wysokości 2.100,00 zł
3.Dodatek specjalny w kwocie wynoszącej 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 2.760,00 zł
4.Dodatek za wieloletnią pracę 12% - 576,00 zł.
Razem: 10.236,00 zł

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl