Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

TOBIASZ MIŚ I DAWID HALADYN W GRONIE LAUREATÓW

Pod koniec listopada Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się konkurs wiedzy historycznej dla szkół podstawowych i średnich pn. "Polska niepodległa - u zarania II Rzeczypospolitej (1905-1921)". Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy okazał się Tobiasz Miś ze Szkoły Podstawowej w Białej.

Wśród uczniów szkół średnich Dawid Haladyn z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka w Wieluniu. Celem konkursu było utrwalenie i pogłębienie wiedzy dotyczącej wydarzeń historycznych związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące między innymi ojców niepodległości, traktatu wersalskiego, formacji wojskowych i procesu odradzania się Polski w 1918 roku.

- Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy uczniów i ich orientacji w tematyce niepodległościowej. Pytania miały różny stopień trudności, ale większość z nich nie stanowiła dla uczestników problemu – podkreśla Jan Książek, dyrektor MZW.

Konkurs był dwuetapowy. Najpierw uczniowie rozwiązywali test pisemny, następnie trzy najlepsze wyniki kwalifikowały uczniów do ścisłego finału. Tam w części ustnej uczestnicy losowali pytania, na które musieli odpowiedzieć w określonym czasie.

Szczególnie wyrównana walka miała miejsce w finale konkursu dla szkół ponadpodstawowych. Dawid Haladyn zwyciężył po emocjonującej dogrywce. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody w postaci sprzętu elektronicznego.
 
Wyniki:

Szkoły podstawowe
I miejsce - Tobiasz Miś (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Białej)
II miejsce – Jakub Strycharek ( Szkoła Podstawowa w Naramicach)
III miejsce – Paweł Ciupa (Szkoła Podstawowa w Sieńcu)

Szkoły średnie
I miejsce – Dawid Haladyn (II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu)
II miejsce – Tomasz Olszowiak (Zespół szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Wieruszowie)
III miejsce – Klaudia Rosińska – (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl