Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PRZYPOMNIELI SOBIE, JAK ZDOBYWA SIĘ GOLE [VIDEO]

Szczypiorniści MKS-u przerwali serię trzech porażek w pierwszej lidze. W meczu dziewiątej kolejki wielunianie pokonali bowiem w hali WOSiR Olimp Grodków 28:20, przegrywając do przerwy 11:12. Początek spotkania wcale jednak tego nie zapowiadał.

Gospodarze grali bowiem jak sparaliżowani: ich rzuty miały siłę pierwszoklasisty, w obronie stali, jakby pozowali do zdjęcia, a liczba błędów technicznych z pierwszego kwadransa przekraczała wszelkie wyobrażenia. Nic dziwnego zatem, że po pierwszych piętnastu minutach zespół z Opolszczyzny prowadził 8:1.

Na szczęście w tym momencie miejscowi przypomnieli sobie, jak się zdobywa gole i choć nadal nie obronili najlepiej, to przewaga bramkowa Olimpu przestała przynajmniej rosnąć.

Drugi przełomowy moment meczu to ostatnie pięć minut przed przerwą, które podopieczni Tomasza Derbisa wygrali 5:0 oraz 11 początkowe minut drugiej połowy, gdy dobywając 8 bramek, stracił zaledwie jedną.

Głównie dzięki poprawie gry w defensywie, ze stanu 12:6 dla grodkowian zrobiło się 19:3 dla wielunian. Przez ostatnie 20 minut gospodarze mieli już wynik pod całkowitą kontrolą i wygrali jak najbardziej zasłużenie 28:20.

Telewizja

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.