Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

KOALICJA WZW I PiS W NOWEJ RADZIE POWIATU [VIDEO]

Na początku pierwszej sesji Rady Powiatu nowej kadencji Jerzy Krupa - przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej wręczył radnym zaświadczenia potwierdzające ich wybór po czym przyszedł czas na ślubowanie świeżo upieczonych samorządowców.

Po ślubowaniu miała już miejsce robocza część posiedzenia czyli wybór przewodniczącego, dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu oraz starosty, wicestarosty i członków zarządu powiatu wieluńskiego na nową, 5- letnią kadencję.

Nie było to trudne, ponieważ w nowej radzie zawiązała się koalicja dwóch ugrupowań; Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej i PiS. Kandydat na przewodniczącego rady był tylko jeden: Krzysztof Owczarek z WZW.

W tajnym głosowaniu wybrało go na to stanowisko 14 radnych, 4 było przeciw, a 1 wstrzymał się od glosu. Prowadzący już oficjalnie obrady nowy przewodniczący zarządził wybór dwóch wiceprzewodniczących składu.

Pierwszym, a w zasadzie pierwszą została Joanna Kacała z PiS. Chwilę potem przystąpiono do wyboru drugiego wiceprzewodniczącego. Został nim Grzegorz Jankowski z WZW. W dalszej części obrad przystąpiono do wyboru starosty wieluńskiego.

Kandydat na to stanowisko był tylko jeden: Marek Kieler z WZW, który został naturalnie wieluńskim starostą. Jego zastępcą, czyli wicestarostą został Krzysztof Dziuba z PiS zaś członkami nowego zarządu powiatu Andrzej Łebek, Jakub Jurdziński i Łukasz Dybka.

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu miało też miejsce oficjalne pożeganie byłego już włodarza powiatu Andrzeja Stępnia. Stępień w lokalnym samorządzie przepracował 13 lat. I na tym w zasadzie zakończono obrady pierwszej w nowej kadencji sesji.

Przy władzy tak jak do tej pory pozostaje WZW, która przez następne 5 lat rządzić będzie w lokalnym samorządzie z PiS. To duża zmiana, ponieważ przez wiele lat jak wiadomo w powiecie władza była w rękach PSL.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl