Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZAŚPIEWAJĄ WSPÓLNIE MAZURKA DĄBROWSKIEGO

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży RP, działającą przy MEN proponuje ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości pn. „Rekord dla Niepodległej”. W piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 we wszystkich szkołach w Polsce i za granicą w uroczysty sposób zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego.

Piątek, 9 listopada 2018 r. jako „Dzień dla Niepodległej” będzie stanowił zwieńczenie inicjatyw i działań, które młodzi ludzie realizowali przez cały rok szkolny:

https://men.gov.pl/niepodlegla/9-listopada-2018-r-dzien-dla-niepodleglej

Rada Dzieci i Młodzieży RP utworzyła również wydarzenie na portalu społecznościowym Facebook, gdzie publikowane będą aktualne informacje związane z wydarzeniem. Strona na Facebook’u ma także na celu promocję wydarzenia wśród uczniów, tak aby 9 listopada o godz. 11:11 Hymn Narodowy wybrzmiał we wszystkich polskich zakątkach:

https://www.facebook.com/events/2106111399601837/

„Dzień dla Niepodległej” jest odpowiedzią na prośby uczniów dotyczące zarówno godnego jak i przede wszystkim radosnego charakteru obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzi Polacy chcą podziękować swoim dziadkom, pradziadkom i przodkom za to, że mogą się dzisiaj cieszyć niepodległą Ojczyzną.

Rada proponuje konkretne działania, które podejmą szkoły z całej Polski – są to m.in. Radosny Polonez dla Niepodległej, Tablice „Kocham Polskę”, Życzenia dla Niepodległej czy Marsz „Od Kościuszki do Piłsudskiego”.

https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/propozycje-dzialan-rdim.pdf

Organizatorom wydarzenia, które odbędzie się w całej Polsce zależy na tym, żeby świętowanie rocznicy odzyskania Niepodległości odbywało się również poza szkołą.

Mają ponadto nadzieję, że 9 listopada o 11:11 padnie rekord w liczbie osób śpiewających Hymn Narodowy jednocześnie w wielu miejscach.

Miliony młodych Polaków mogą sprawić, że „Rekord dla Niepodległej” zostanie zapamiętany na długo i doskonale wpisze się w charakter wydarzeń w 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każda szkoła może udokumentować ten ważny moment poprzez nagranie filmu. Wszystkie placówki oświatowe, które prześlą film na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. będą mogły pobrać pamiątkowe certyfikaty.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl