Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

OKAZAŁY HAFT W PODWOJACH MUZEUM [VIDEO]

Dzieło Jana Matejki „Zamoyski pod Byczyną” w skali jeden do jednego można oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jest to jednak nie obraz a haft wykonany przez wolontariuszy Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi w Częstochowie.

Prezentację obrazu rozpoczął występ Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego. W tym roku obchodzimy 430. rocznicę tej wielkiej bitwy, które rozegrała się niedaleko od Wielunia.

Do starcia doszło pomiędzy wojskami pretendenta do tronu polskiego po śmierci Stefana Batorego, arcyksięcia austriackiego Maksymiliana III Habsburga, a armią Rzeczypospolitej dowodzoną przez hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, stronnika Zygmunta III Wazy.

Decyzja o tym, żeby wyszyć obraz „Zamoyski pod Byczyną” była podyktowana między innymi faktem, że oryginał spłonął podczas powstania warszawskiego w 1944 roku.

Fundacja Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi w Częstochowie ma zamiar w przyszłości zachować od zapomnienia dzieła utracone. Spotkanie w muzeum zakończył koncert Jasnogórskiego Chóru Mieszanego.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl