Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

DLA ZAUROCZONYCH RZEŹBIARSKIM PROJEKTEM [VIDEO]

Muzeum Ziemi Wieluńskiej pozyskało 18 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Zauroczeni rzeźbą - żywa kultura ludowa mieszkańców ziemi wieluńskiej na 735-lecie Wielunia”. Pierwszym z jego etapów są warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci i młodzieży.

Młodsze dzieci rzeźbią w glinie, starsze mają trudniejsze zadanie, bo pracują w drewnie. Każdy z uczestników wykonuje własnoręcznie herb Wielunia. Warsztaty w muzeum to także okazja do spotkania z rzeźbiarzami i poznania tajników ich pracy.

Tradycje rzeźbiarskie na ziemi wieluńskiej mają głębokie korzenie. Przez wiele lat twórczość ta była wszechobecna, obecnie stanowi niestety wąski margines.

W ramach projektu „Zauroczeni rzeźbą…” muzeum organizuje także konkurs rzeźbiarski i wystawę. Prace konkursowe muzeum przyjmuje do 16 listopada.

Powinny spełniać dwa warunki: posiadać cechy rzeźby ludowej i nawiązywać do historii Wielunia.  

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl