Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

4 PROJEKTY SPECJALNIE DLA WIELUNIAN [VIDEO]

Pierwsza pilotażowa edycja Budżetu Obywatelskiego okazała się sukcesem, dlatego Samorząd Województwa Łódzkiego  postanowił zorganizować kolejną. O 3 mln zł zwiększona została także pula środków, która tym razem wynosi 8 mln zł. Oczekiwano w szczególności na projekty możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego.

Przedstawiamy 4 ściśle przeznaczone dla Wielunia, a zgłoszone przez radnych i szefów lokalnych stowarzyszeń. Jedną z propozycji jest projekt stowarzyszenia „Zielone Płuca Wielunia”.

W ramach przybliżenia mieszkańcom Wielunia idei projektu budżetu obywatelskiego w miniony weekend na wieluńskim Orliku ustawiono ściankę wspinaczkową. Korzystanie z niej było bezpłatne.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali wykwalifikowani instruktorzy z firmy, która ustawiła ściankę. Zainteresowanie tego typu rozrywką było całkiem spore. Czas teraz na drugi projekt promowany również podczas „wspinaczkowego weekendu”.

Stowarzyszenie „Tacy Sami” proponuje „Hydroterapię dla Wielunia”. Organizacja chce, aby na terenie powiatu wieluńskiego powstało miejsce, gdzie za pośrednictwem wody i specjalistycznych urządzeń będzie można wykonywać zabiegi rehabilitacyjne usprawniające organizm.

Z kolei radna radny miejskiej kończącej się kadencji Honorata Freus- Grzelak zgłosiła projekt "Poprawa Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu DW 486, przy ulicy Kaczyńskiego w Wieluniu"- dawna 18 Stycznia.

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na tej ulicy jest sprawą priorytetową z punktu widzenia ochrony dóbr tak doniosłych jak życie i zdrowie nas wszystkich oraz osób przyjezdnych z pobliskich lub dalszych miejscowości.

Mamy jeszcze propozycję do budżetu obywatelskiego Stowarzyszenia „Po Prostu Żyj”. Chodzi o darmowe badania dla mieszkańców powiatów wieluńskiego i wieruszowskiego.

Główne założenia projektu prozdrowotnego, który ma szansę na dofinansowanie z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego przedstawiła jego szefowa Elżbieta Caban podczas ósmej edycji Powiatowego Dnia Walki z Rakiem.

Na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego można głosować  przyznając im 3, 2 i 1 pkt. Głosować mogą także osoby niepełnoletnie.

Karty do głosowania składamy w Starostwie Powiatowym w Wieluniu lub pocztą na adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego do dnia 22 października. Elektronicznie do 31 października za pośrednictwem strony https://bo.lodzkie.pl/glosowanie.Awaria TV i internetu w os. Stodolniana

Ponownie z przykrością informujemy, iż z powodu niezawinionej przez nas awarii, w najbliższym czasie, w os. Stodolniana nie będzie dostępu do internetu i telewizji. Awaria została spowodowana przerwaniem głównego kabla dosyłowego przez drogowców w trakcie prac remontowych na ul. Popiełuszki.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl