Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

HYDROTERAPIA I POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

Od 1 do 31 października można głosować na projekty zgłoszone do realizacji przez Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Prezentujemy kolejne dwa przygotowane specjalnie z myślą o mieszkańcach miasta. Stowarzyszenie „Tacy Sami” proponuje „Hydroterapię dla Wielunia”, a radna Honorata Freus- Grzelak projekt ,,Poprawa Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych”.

Hydroterapia dla Wielunia - projekt stowarzyszenia Tacy Sami nr 410

Stowarzyszenie „Tacy Sami” chce, aby na terenie powiatu wieluńskiego powstało
miejsce, gdzie za pośrednictwem wody i specjalistycznych urządzeń będzie można wykonywać zabiegi rehabilitacyjne usprawniające organizm.

Odbiorcami tych działań i prowadzonej terapii mają być niemowlęta, dzieci zdrowe i z niepełnosprawnością, osoby po udarach, osoby starsze wymagające takiego wsparcia. Należy zatrudnić wyspecjalizowaną kadrę, szczególnie rehabilitantów.

Terapia powinna odbywać się przez 10 miesięcy w roku. Celem terapii jest zwiększenie ogólnej odporności organizmu czy redukcji stresu dla osób cierpiących na liczne schorzenia, dla dzieci u których stwierdzono deficyty rozwojowe ze wskazaniem do tego rodzaju wspomagania.

"Poprawa Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych"- numer 478

Honorata Freus - Grzelak zgłosiła projekt "Poprawa Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu DW 486, przy ulicy Kaczyńskiego w Wieluniu" o numerze 478.

Polepszenie poprawy bezpieczeństwa to dbałość o dobra najwyższe: zdrowie i życie, warto więc poprzeć zmiany tak ważne dla nas wszystkich, mieszkańców Wielunia.
Koszt zadania: 107.600,00 zł.

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu komunikacyjnym DW 486, przy ulicy Lecha Kaczyńskiego w Wieluniu jest sprawą priorytetową z punktu widzenia ochrony dóbr tak doniosłych jak: życie i zdrowie nas wszystkich, mieszkańców Wielunia i osób przyjezdnych z pobliskich lub dalszych miejscowości.

Na wymienionych przejściach jezdnia ma znaczną szerokość. Natężenie ruchu pojazdów, jak i pieszych w tych miejscach jest znaczne. Przejścia znajdują się na szlakach, w ciągach komunikacyjnych prowadzących do centrum miasta oraz szkół.

Dlatego też przy bardzo słabej widoczności w porze zmierzchu i świtu, szczególnie jesienią i zimą, bezpieczeństwo poruszających się osób jest poważnie zagrożone.
Projekt budowy wysięgnika nad przejściem i umieszczenie na nim znaku D6, w formie aktywnej z pulsującym światłem oraz projektorem oświetlającym przejście dla pieszych zagwarantuje poprawę naszego bezpieczeństwa, dodatkową ochronę naszego zdrowia i życia oraz polepszenie płynności ruchu pieszych i pojazdów w tych miejscach .

Głosy na projekty można oddawać do 22 października: karty do głosowania składamy w Starostwie Powiatowym w Wieluniu lub pocztą na adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz elektronicznie do 31 października za pośrednictwem strony https://bo.lodzkie.pl/glosowanie.

Awaria TV i internetu w os. Stodolniana

Ponownie z przykrością informujemy, iż z powodu niezawinionej przez nas awarii, w najbliższym czasie, w os. Stodolniana nie będzie dostępu do internetu i telewizji. Awaria została spowodowana przerwaniem głównego kabla dosyłowego przez drogowców w trakcie prac remontowych na ul. Popiełuszki.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl