Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWY ROK STUDIÓW NA UNIWERSYTECIE [VIDEO]

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku ze zniecierpliwieniem czekali na rozpoczęcie nowego roku akademickiego, o czym może świadczyć wysoka frekwencja. Jak co roku organizatorzy zadbali o to, by wprowadzić nowe, ciekawe zajęcia i wzbogacić dotychczasową działalność.

Ponadto słuchacze zapisywali się na zajęcia, w których uczestniczyli już w latach ubiegłych, m.in. na lektoraty jęz. angielskiego i niemieckiego, informatykę, gimnastykę oraz zajęcia artystyczne.

Sporym zainteresowaniem cieszą się wycieczki krajoznawcze i wyjazdy do teatru. Pierwszy wykład w tym semestrze wygłosił Błażej Torański, dziennikarz, autor książki „Knebel. Cenzura w PRL-u”.

Prelegent opowiadał słuchaczom o kulisach powstania publikacji i roli cenzury w tamtych czasach. Słuchacze dowiedzieli się jakie znaczenie miała cenzura w PRL-u, co było jej poddawane i czemu miała służyć.

Błażej Torański czytał także fragmenty książki, opowiadał historie swoich rozmówców oraz odpowiadał na pytania słuchaczy.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.