Wydarzenia, wiadomości lokalne

JUBILEUSZOWA ODSŁONA POPULARNEGO JARMARKU [VIDEO]

Popularny nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta Jarmark na terenie klasztoru Ojców Franciszkanów odbył się już dziesiąty raz. Jubileuszowej edycji jarmarku jak zawsze towarzyszyło wiele atrakcji- tych dla ducha i tych dla ciała. Ojcowie Franciszkanie każdego roku dwoją się i troją, aby przybyli na jarmark goście czuli się jak u siebie.

Ogromną popularnością od lat cieszą się własne wyroby zakonników jak różnego rodzaju miody, konfitury czy swojskie potrawy. W tym roku spora kolejka ustawiła się też po domowe pierogi.

Ojcowie Franciszkanie dochód z poprzedniego, ale też tegorocznego jarmarku chcą przeznaczyć na wymianę okien w całym obiekcie. Jest ich naprawdę sporo, bo ponad setka.

Na jarmarku nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Były wspólne zabawy i występy artystyczne. A zaprezentowały się m.in. dzieci z Przedszkola nr 1 w Wieluniu, Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół w Skomlinie.

W trakcie jarmarku tak jak w latach poprzednich można było również zwiedzić klasztorne pomieszczenia, oczywiście nie wszystkie.