Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POCZĄTEK SZKOŁY W NOWEJ HALI SPORTOWEJ [VIDEO]

Uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego zorganizowano w Gromadzicach nie bez powodu. Szefostwo i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego chcieli się bowiem pochwalić tą oto halą sportową, która została wybudowana tuż przy głównym obiekcie ośrodka. Trzeba uczciwie przyznać, że hala jest bardzo nowoczesna.

Przyjemnie wygląda z zewnątrz, a w środku posiada wszystko co potrzebne do sportowych zajęć podopiecznych. Był też drugi powód. Otóż od tego roku szkolnego placówka ma nowego dyrektora- Mirosława Kubiaka. Mirosław Kubiak przez ładnych parę lat był dyrektorem II LO im. J. Korczaka, ostatnio pracował jako nauczyciel w ZS nr 1.

Jest też mocno zaangażowany w działalność Klubu Historycznego im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Podczas inauguracji roku szkolnego starosta wieluński Andrzej Stępień powierzył stanowiska kierownicze dyrektorom szkół i placówek oświatowych.

Wręczył też akty awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. W trakcie uroczystości szkolnej młodzieży  wręczono także stypendia Powiatu Wieluńskiego i Gminy Wieluń. Jako że była to wspólna inauguracja gminy i powiatu, głos zabrał także burmistrz Wielunia.

W trakcie uroczystości nie zabrakło naturalnie poświęcenia nowego obiektu hali sportowej i symbolicznego przecięcia wstęgi. O część artystyczną uroczystości zadbali naturalnie gospodarze, czyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.

Uroczystość miała też niezwykle emocjonalny wydźwięk. Otóż pożegnano na niej odchodzącego na emeryturę wieloletniego dyrektora Ośrodka w Gromadzicach Andrzeja Lacha.

Warto przy tej okazji dodać, ze Andrzej Lach dyrektorował ośrodkowi przez 39 lat. Dyrektora Lacha pożegnał nie tylko starosta wieluński, ale też liczne grono dyrektorów szkół, pracowników i pedagogów ośrodka na czele z podopiecznymi, którzy na tę okoliczność przygotowali specjalny występ.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl