Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

OKOLICZNOŚCIOWE PRZEMÓWIENIA Z APELEM PAMIĘCI [VIDEO]

Poranne uroczystości o 4.40 z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu rozpoczęły się od okolicznościowego widowiska artystycznego w wykonaniu wieluńskiej młodzieży i  Teatru Ognia Nam - Tara traktującego o agresji, strachu i nadziei.

Zgromadzonych mieszkańców miasta, ale też zaproszonych gości powitali naturalnie starosta i burmistrz Wielunia wygłaszając jednocześnie okolicznościowe przemówienia.

W trakcie porannych uroczystości nie zabrakło również odczytania okolicznościowych listów od prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Pierwszy z nich jak wiemy był w tym roku w Tczewie, drugi zaś na Westerplattte.

Po okolicznościowych przemówieniach był jeszcze czas na Apel Pamięci odczytany w tym roku przez por. Jacka Sujkę z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia i honorową salwę.

Zaproszeni goście, przedstawiciele prezydenta i premiera, świadkowie bombardowania Wielunia oraz władze miasta i powiatu na zakończenie obchodów tak jak zawsze złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1 września 1939 roku, kiedy to o 4.40.

To tu atakiem niemieckiego Luftwafe rozpoczęła się II woja światowa. W tegorocznych uroczystościach upamiętniających 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej wziął także udział prezes PSL Władysław Kosiniak- Kamysz.

Zaproszony został do Wielunia przez przedstawicieli lokalnych struktur PSL. Wraz z nimi wziął udział w krótkim briefingu, który odbył się zaraz po oficjalnych obchodach.


Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl