Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O PROBLEMACH MIGRACYJNYCH NA SPECJALNEJ KONFERENCJI [VIDEO]

W konferencji zatytułowanej “Problemy migracyjne a rynek pracy w Europie” oprócz władz powiatu, dyrektorów szkół i zaproszonych gości wzięły także udziłl delegacje partnerskich miast z Niemiec, Francji i Hiszpanii.

W trakcie panelu dyskusyjnego zagranicznych gości zapoznano ze strukturą bezrobocia i programami aktywizacji na rynku pracy. Mówiono także o strukturze zatrudnienia cudzoziemców na powiatowym i wojewódzkim rynku pracy.

Okazuje się, co zresztą nie dziwi, że gros cudzoziemców pracujących w polskich firmach na terenie łódzkiego to Ukraińcy. Jest ich u nas całkiem sporo. W dalszej części konferencji głos zabrali także dyrektorzy średnich szkół.

O innowacjach w kształceniu zawodowym mówił Dariusz Kowalczyk, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Z kolei doświadczenie w zakresie współpracy z podmiotami gospodarczymi w obszarze kształcenia zawodowego na terenie powiatu omówiła Kamila Prange, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu.
Panel dyskusyjny zakończono podpisaniem deklaracji w sprawie zacieśnienia współpracy i integracji środowisk samorządowych pomiędzy Powiatem Wieluńskim a miastami Estaires, Valverde del Camino i Ochtrup.

Na samo zakończenie obrad nastąpiło jeszcze odsłonięcie herbów zagranicznych samorządów partnerskich. Konferencję zorganizowano w ramach tygodnia europejskiego w starostwie powiatowym w Wieluniu.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl