Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ABSOLUTORYJNA SESJA W DWÓCH ODSŁONACH [VIDEO]

Ostatnia przed wakacjami sesja Rady Miejskiej z przerwą w obradach trwała aż dwa (wtorek i czwartek). Podczas wtorkowej części burmistrz Okrasa przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Wieluń za miniony rok. Po jego wystąpieniu była dyskusja i opinie radnych- w większości mocno krytyczne.

Samorządowcy nie podjęli ponadto uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za miniony rok. Za głosowało 9 radnych, przeciw było 11. Obrady przerwano tuż przed głosowaniem w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi Okrasie.

Komisja rewizyjna Rady Miejskiej pod przewodnictwem Radosława Wojtuniaka zawnioskowała jednak o nieudzielenie burmistrzowi absolutorium- głównie z powodu niewypełnienia najważniejszych założeń budżetu- sprzedaży pocukrowniczych działek.

RIO do wniosku komisji rewizyjnej odniosła się negatywnie, komisja rewizyjna zaś wniosła odwołanie.  Komisja uważała bowiem, że wyjaśnienia burmistrza miasta w sprawie sprzedaży działek są dyskusyjne, wprowadzają RIO w błąd i „zaciemniają obraz sytuacji”.

W trakcie obrad do Urzędu Miejskiego przyszedł faks z RIO w Łodzi. Jej skład orzekający w celu wyjaśnienia sporu dotyczącego wykonania ubiegłorocznego budżetu zaprosił burmistrza, przewodniczącego rady i członków komisji rewizyjnej na środowe spotkanie. I w tym momencie przerwano obrady.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl