Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

W ROLI GŁÓWNEJ AUTOR „WIECZNEJ MIŁOŚCI” [VIDEO]

Biblioteka Publiczna w Wieluniu przystąpiła do realizacji projektu o nazwie „Fantastyczny Wieluń”. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie z artystą malarzem, rzeźbiarzem Wojciechem Siudmakiem zainaugurowało całe przedsięwzięcie.

Czym jest sztuka fantastyczna oraz jakie znaczenie w życiu człowieka odgrywa wyobraźnia, tego m. in. można było dowiedzieć się z tekstu Wojciecha Siudmaka zaprezentowanego przez aktora Marka Bergera z koła teatralnego „Wpół do czwartej”.

Ponadto artysta opowiedział o swojej twórczej pracy, o swoich największych osiągnięciach, o idei Światowego Projektu Pokoju oraz przyznawanej wybitnym osobowościom Nagrodzie Pokoju.

Autora „Wiecznej Miłości” ucieszył pewnie fakt, że w okolicę pomnika powróciły dwa postumenty- tablice zawierające podstawowe informacje o idei Światowego Projektu Pokoju „Wieczna Miłość” oraz firmach i osobach, które wsparły jego realizację.

Postumenty zostały zdemontowane pod koniec 2016 roku kiedy to Nadzór Budowlany uznał je za samowolę budowlaną. Teraz wszystko jest już w porządku i co najważniejsze- zgodne z przepisami.

Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach fantastycznego projektu były warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży. Twórcze spotkanie nie po raz pierwszy poprowadziła Magdalena Pioruńska.  

Autorka powieści fantasy „Twierdza Kimerydu” zgromadziła uczniów z wieluńskich szkół zainteresowanych fantastyką i chcących spróbować swoich sił na warsztatach literackich.

W projekcie „Fantastyczny Wieluń” zaplanowano również specjalne spotkanie dla dzieci. Były to warsztaty tworzenia komiksu z artystą Szymonem Telukiem, rysownikiem, malarzem i autorem wielu komiksów.

Podczas zajęć uczestnicy poznali zawodowe techniki wykonywania historyjek rysunkowych i uczyli się je stosować. Ponadto obejrzeli prezentację przykładowych kadrów ze znanych kreskówek o Garfildzie i Fistaszkach.

 

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl