Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O „ROCZNIKU WIELUŃSKIM” I NAGRODACH JANA DŁUGOSZA [VIDEO]

Na corocznym zebraniu członków Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego towarzystwo pochwaliło się m.in. najnowszym, 17 już tomem Rocznika Wieluńskiego. Publikacja została wydana przez WTN własnym sumptem. W pierwszej części spotkania wręczono Nagrody im. Jana Długosza.

Jako pierwsza nagrodę otrzymała  dr Ewa Jóźwiak- autorka publikacji „Sachsowie. Polacy z wyboru”. Nagroda jest wyróżnieniem za wkład w badania nad przeszłością Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Nagrodą im. Jana Długosza wyróżniono także dr hab. Tadeusza Nowaka- za wybitne osiągnięcia w badaniach dziejów ziemi wieluńskiej. Warto zauważyć, że Tadeusz Nowak jest profesorem Uniwersytetu Łódzkiego, który od lat bada przeszłość naszego regionu.

Tadeusz Nowak jest ponadto autorem publikacji o duchowieństwie ziemi wieluńskiej w drugiej połowie XV i na początku XVI wieku. Na spotkaniu podjęto też uchwałę o nadaniu honorowego członkostwa WTN prof. Andrzejowi Zawadzie.

Uroczystość wręczenia honorowego członkostwa prof. Zawadzie - pisarzowi i literaturoznawcy rodem z Wielunia na co dzień pracującego na Uniwersytecie Wrocławskim zostanie zorganizowana w późniejszym terminie.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl