Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZAWODY STRZELECKIE I HISTORYCZNA POGADANKA [VIDEO]

Po raz czwarty Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej, Muzeum Ziemi Wieluńskiej oraz Nadleśnictwo Wieluń zorganizowały Marsz Nadwarciańskim Szlakiem Wojny Obronnej 1939 r. Niemal 400 uczestników, w tym 355 uczniów wieluńskich szkół przeszło leśną trasę.

Celem był dawny poligon wojskowy Krzeczów-Więcławy. Powstał on w 1938 roku w miejscu wysiedlonej wioski. Zaraz po jego utworzeniu nadzór nad poligonem sprawował Stanisław Mroczkowski, legionista, żołnierz wojny polsko-bolszewickiej.

W marszu wziął udział jego syn Józef, który wspominał czasy świetności tego miejsca. W 1938 roku na terenie poligonu odbywały się ćwiczenia wojsk pancernych, w których udział wzięło łącznie około 1500 żołnierzy.

Wydarzenie to odbiło się szerokim echem po okolicy, bo manewry trwały 6 tygodni. Marsz był okazją do przypomnienia tego faktu, także poprzez krótką rekonstrukcję walk z września 1939 r. w wykonaniu członków Stowarzyszenia Bataliony Obrony Narodowej.

Dodatkową atrakcją były zawody strzeleckie z broni pneumatycznej oraz grochówka na zakończenie marszu.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl