Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PANEL DYSYKUSYJNY I WYKŁADY SPECJALISTÓW [VIDEO]

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zorganizowała konferencję „Za życiem- wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnością szansą na rozwój”. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez wieluńskie placówki programu rządowego. Specjaliści, nauczyciele oraz rodzice wysłuchali wielu ciekawych prelekcji.

Pierwsza z nich dotyczyła najważniejszego momentu w życiu człowieka, czyli narodzin. Mowa była o przełomowym postępie w rozwoju neonatologii, o tym, jak ważne są pierwsze minuty i godziny po narodzeniu.

Stanowią one okres decydujący o jakości zdrowia, późniejszego rozwoju i życiu człowieka. Następna prelekcja dotyczyła wsparcia dla rodzin z dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością oraz sposobów orzekania o niepełnosprawności przez PCPR.

Podczas konferencji omówiono również zasady przyznawania świadczeń rodzicom dziecka z niepełnosprawnością. Jest to jednorazowe wsparcie w ramach ustawy „Za życiem”.

Ponadto przekazano wiele informacji na temat wsparcia dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym ze strony specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Konferencja „Za życiem” zakończyła się panelem dyskusyjnym, w którym specjaliści odpowiadali na liczne pytania.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl