Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O DROGACH I SPRZEDAŻY „CUKROWNICZYCH” DZIAŁEK [VIDEO]

Pierwszą część ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej zdominowały drogowe informacje- to w świetle raportowania zarządców krajowych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich dróg. W wielu przypadkach powieliły się one z tym, co było już prezentowane na kwietniowej sesji Rady Powiatu i w TVK WSM.

Różnica była w zasadzie taka, że na sesję miejską nie przybyli zarządcy wojewódzkich i powiatowych szlaków, co bardzo zdenerwowało radnych, ale też burmistrza. Wiele pytań było zwłaszcza do PZD w kontekście wspólnych inwestycji dotyczących remontu ulic Kolejowej czy Szpitalnej.

Wiele pytań dotyczących inwestycji na gminnych drogach padło też w stronę Macieja Presia- naczelnika Wydziału Inwestycji i Rozwoju UM. Spora dyskusja wywiązała się jeszcze przy kwestii sprzedaży trzech działek na terenach byłej Cukrowni.

Wnioskował o to do Rady burmistrz Okrasa informując jednocześnie, że gruntami pierwotnie przeznaczonymi dla firmy Neapco jest teraz zainteresowany Wielton. Generalnie poszło o zaproponowaną cenę sprzedaży działek: niższą niż można było się spodziewać.

Ostatecznie długa dyskusja na ten temat zakończyła się zdjęciem z porządku obrad uchwał dotyczących sprzedaży działek i dalszym procedowaniem sprawy w komisjach. Zagłosowało za tym 12 radnych. Trzech wstrzymało się od głosu. Kwestia sprzedaży działek zatem jeszcze powróci.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl