Wydarzenia, wiadomości lokalne

RAJD TPW I ROWEROWY SZLAK NIEPODLEGŁOŚCI [VIDEO]

Pierwsza z plenerowych i zarazem rowerowych imprez miała miejsce 1 maja. Sekcja Cyklistów „Relaks” działająca przy TPW zainaugurowała 22 już sezon rowerowy. Rajdy rowerowe „Relaksu” mają charakter turystyczno- krajoznawczy, poznawczy, towarzyski i rekreacyjny. Od kilku lat z Relaksem jeździ też „Rowerowy Wieluń”.

Uczestnikom 1- majowego rajdu kibicowali także włodarze miasta i powiatu. Oni też czasem jeżdżą na rowerach. Z kolei 3 maja Muzeum Ziemi Wieluńskiej wraz z grupą Rowerowy Wieluń zorganizowali Rowerowy Rajd Szlakiem Niepodległości.

Głównym jego celem było upowszechnienie wiedzy o 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Miłośnicy jazdy na rowerze z Wielunia, Rudnik, Działoszyna i Praszki mieli do pokonania prawie 40 km.

Po drodze zatrzymywali się przy kościele św. Józefa w Wieluniu, pomniku ofiar powstania styczniowego w lasku miejskim, na cmentarzu w Chotowie i Ożarowie, przed kościołem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Mokrsku oraz przy Dębie Wolności w Ożarowie.

Miejsca postoju są nierozerwalnie związane z historią naszego kraju w walce o odzyskanie i utrzymanie wolności. Przewodnikiem na trasie był dyrektor muzeum Jan Książek. Dłuższa przerwa rekreacyjna miała miejsce w parku ożarowskiego dworku.