Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

DYSKUSJA O ZMIANACH W BUDŻECIE I PŁATNYM PARKOWANIU [VIDEO]

Kolejna kadencja Rady Miejskiej Wielunia niewątpliwie wielkimi krokami zbliża się do końca. Radni dyskutowali zatem na sesji przede wszystkim o bieżących inwestycjach- o tym co jeszcze uda się zrobić w tej kadencji. A to w świetle punktu dotyczącego zmian w budżecie Gminy Wieluń na ten rok.

Zaproponował je burmistrz Wielunia. Po raz kolejny pojawił się również temat terenów po byłej cukrowni zakupionych przez Gminę Wieluń. W trakcie sesji pojawił się również temat związany ze strefą płatnego parkowania w Wieluniu.

Ponieważ z końcem maja wygasa umowa z firmą obsługującą parkowanie w mieście włodarz miasta zaproponował aby odkupić całą infrastrukturę płatnego parkowania na co potrzeba by było ok. 73 tys. złotych. Wtedy strefą płatnego parkowania administrowałby WOSIR.

Gdyby tak się miało stać trzeba by było jeszcze uregulować kwestię własności ścisłego centrum Wielunia i samego Placu Legionów. Do tego obszaru  prawo własności ma w tej chwili powiat wieluński. Pomiędzy miastem i starostwem zawarta jest w tej sprawie umowa użyczenia.  

Pojawił się również temat związany z budową boiska sportowego na osiedlu za szpitalem. Tę inwestycje włodarz miasta chciał zdjąć z planowanych zadań pozostawiając jedynie kwotę 20 tys. na lifting dotychczasowego. Wspomniane propozycje i zmiany w budżecie przepadły jednak w głosowaniu.

Za ich odrzuceniem zagłosowało 10 samorządowców. W dalszej części obrad radni podjęli też uchwałę zatwierdzającą zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieluń.

Przy tym punkcie ponownie nie bez emocji zresztą dyskutowano o sprawie ulicy Sybiraków i inwestycjach w tej części miasta prowadzonych przez Centrum Elektryczne i firmę JB.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl