Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WYBUDUJĄ ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ Z WIELUNIA DO GASZYNA [VIDEO]

Wiosenne raportowanie zarządców dróg na sesji Rady Powiatu rozpoczęło się od omówienia sytuacji na krajowych szlakach przebiegających przez Wieluń. W 2018 nie ma co spodziewać się cudów, kilka kluczowych rzeczy jednak się zadzieje. Najpewniej w trzecim i czwartym kwartale roku- wtedy to na drogach realizuje się zazwyczaj najwięcej prac.

W tym roku zarządca krajowych dróg zaplanował m.in. budowę ścieżki dla rowerzystów i pieszych wzdłuż drogi krajowej z Wielunia do Gaszyna. Trasa dla rowerzystów i pieszych na odcinku Wieluń-Gaszyn ma być gotowa w 2019 r. i z pewnością będzie znacznym udogodnieniem.

Przy okazji wypłynął temat, nie pierwszy zresztą raz zatłoczonych krajówek przebiegających przez Wieluń. Oddana w ubiegłym roku do użytku obwodnica Wielunia trochę pomogła. Trochę, bo ruch po krajówkach w stronę Opola czy Częstochowy jak był tak jest duży.

Korki, kłopoty mieszkańców. Czy to się zmieni? Mogłoby, gdyby powstała południowa obwodnica miasta. To jednak pieśń przyszłości i to dość odległej. Na razie zatem będzie jak będzie, chyba, że powstanie tzw. trasa średnicowa.

Bogusław Orzeł mówił na sesji, że ma ona sens. O konkretnym terminie budowy drugiej obwodnicy miasta kierownik wieluńskiego rejonu dróg krajowych też się wypowiedział.

W dalszej części drogowej dyskusji poruszono też temat bieżących remontów, instalacji nowych dźwiękochłonnych ekranów i sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl