Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

400 EKSPONATÓW NA WYSTAWIE O PIŁSUDSKIM W MUZEUM [VIDEO]

Józef Piłsudski jest bohaterem najnowszej wystawy w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. To kolejne z działań zaplanowanych w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Życie, śmierć i kult Marszałka zostały pokazane przez pryzmat zdjęć, dokumentów i pamiątek.

Eksponaty pochodzą z kolekcji muzealnika dra Mariusza Kolmasiaka. Wystawa składa się z niemal 400 eksponatów. Wśród nich znajdują się fotografia z własnoręcznym podpisem Józefa Piłsudskiego, jego maska pośmiertna i orzełek do wojskowej czapki.

Jest też sporo czasopism i książek, w tym kilka autorstwa samego Piłsudskiego, a także karykatury ukazujące go w żartobliwy sposób. Zainteresowanie postacią Józefa Piłsudskiego to nie przypadek.

Mariusz Kolmasiak odkrył w swojej rodzinie ciekawe powiązania z osobą Marszałka. Wystawę w muzeum można oglądać do 24 czerwca.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl