Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O IMPREZACH, FILMACH I KOMERCYJNEJ FUNKCJI „SYRENY” [VIDEO]

Nadchodzące letnie miesiące dla Wieluńskiego Domu Kultury będą tak jak zawsze bardzo pracowite. WDK szykuje bowiem wiele imprez plenerowych łącznie z Dniami Wielunia. O tym jednak trochę później. Teraz bowiem o kinie „Syrena” w nawiązaniu do materiału naszej stacji, który pokazaliśmy w Wydarzeniach 16 marca.

Podaliśmy wtedy na bazie dyskusji na sesji Rady Miejskiej, że w kinie wedle opinii niektórych radnych jest za mało imprez, a za te typowo lokalne, które chcą zorganizować choćby szkoły trzeba płacić.

Elżbieta Kalińska nie zgadza się, że imprez w kinie jest mało, jednym tchem wymienia całą gamę tych, które do tej pory się w kinie odbyły. Nie jest tak, że kino nie jest dostępne, a cena za wynajem zaporowa. Zresztą co do płatnego wynajmu to tak na razie będzie.

W materiale z 16 marca podaliśmy również, że coraz trudniej jest również współpracującym z kinem lokalnym mediom. Komercyjne imprezy artystyczne są coraz częściej nie do pokazania na antenie naszej stacji.

Dlaczego? Po prostu instytucje organizujące koncerty i managerowie gwiazd nie zgadzają się na rejestrację choćby kilkuminutowego materiału muzycznego. Z ostatniego, zorganizowanego w Syrenie koncertu popularnego kabaretowego artysty pozwolono nam zarejestrować zaledwie 30 s. materiału.

Niestety tak będzie i nie jest to wina dyrekcji WDK-u. Z kolei szefowa placówki bardzo zadowolona jest dotychczasowej działalności Syreny, a mówimy tu o wyświetlanych w kinie filmach.

Mieszkańcy chodzą do kina i to nawet licznie. W najbliższych planach kolejny koncert w kinie, majówka w plenerze, Noc Kupały i Dni Wielunia- ponownie w parku i z wieloma muzycznymi gwiazdami.

Wystawa prac wieluńskiej artystki Elżbiety Wanat – Antonowskiej pt. „Prawdziwe życie” prezentowana była w galerii Powiatowej Biblioteki Publicznej od stycznia. Po czterech miesiącach przyszedł czas na podsumowanie tego przedsięwzięcia. Finisaż wystawy poprowadził poeta i pisarz Maciej Bieszczad.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl