Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

FINALISTA I LAUREAT WAŻNYCH OLIMPIAD

Mateusz Marzec- uczeń klasy 2a I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu został na początku marca finalistą centralnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP w Białymstoku. Dwa tygodnie później w Warszawie wziął udział w zawodach finałowych II Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności zajmując 17 miejsce w Polsce i uzyskując tytuł laureata.

Z kolei na początku kwietnia Mateusz stanął do „walki” z najlepszymi ekonomistami w kraju. W XIII Olimpiadzie Przedsiębiorczości wywalczył nie tylko tytuł laureata, ale i indeks na SGH. W olimpiadzie wzięło udział ponad 13 tys. uczniów z całego kraju.

Następnego dnia, w Serocku rozpoczął kolejne zmagania olimpijskie- tym razem była to XXXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Do części pisemnej przystąpiło 100 zawodników wyłonionych spośród ponad 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Po bardzo trudnej zdaniem uczestników i jurorów części pisemnej zakwalifikował się do części ustnej, by ostatecznie znów znaleźć się w elitarnym gronie laureatów. Sukces jest tym większy, że Mateusz jest jedynym uczniem z województwa łódzkiego, który zdobył w tym roku szkolnym tytuł laureata w tych dwóch olimpiadach ekonomicznych.

Rok wcześniej Mateusz został finalistą dwóch olimpiad: Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. To nie koniec olimpijskich zmagań. Wkrótce ponownie Białystok i Olimpiada z WOS-u.

W tym roku Mateusz próbował swoich sił w 12 olimpiadach i ze wszystkich zakwalifikował się co najmniej do etapu okręgowego. Opiekunem naukowym i merytorycznym Mateusza podczas wszystkich olimpiad jest jego mama Anna Dziuba-Marzec.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl