Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

78 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ [VIDEO]

Piękna ciepła i słoneczna niedziela. Taka właśnie aura towarzyszyła w tym roku uroczystościom upamiętniającym 78 już rocznicę zbrodni katyńskiej. Tak jak w poprzednich latach była okolicznościowa msza święta w kościele NNMP, wspólna modlitwa i wiązanki kwiatów składane pod pomnikiem Jana Pawła II Świętego.

Podczas uroczystości nie zabrakło też rysu historycznego przedstawionego przez dyrektora wieluńskiego muzeum Jana Książka o masowych zbrodniach dokonanych w 1940 roku przez NKWD na polskich oficerach.

Kilka minut później uczestnicy obchodów wraz z pocztami sztandarowymi przeszli pod obelisk ku pamięci nauczycieli zamordowanych w Katyniu i Charkowie w parku rotmistrza Witolda Pileckiego.

Tam odbyła się druga część wieluńskich obchodów 78 rocznicy zbrodni katyńskiej. Na zakończenie uroczystości pod obeliskiem składano okolicznościowe wiązanki kwiatów.

 

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.