Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WSPÓLNIE ZORGANIZUJĄ KILKA NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH SPOTKAŃ [VIDEO]

Organizowane od lat w mieście i powiecie okolicznościowe uroczystości patriotyczne  są doskonale znane mieszkańcom naszego regionu. W tym roku będzie ich znaczne więcej bo i powód ich organizowania jest bardzo ważny. W 2018 obchodzimy bowiem setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji zaplanowano specjalną, okolicznościową sesję obydwu lokalnych parlamentów Wielunia i powiatu. Na specjalnej sesji oczywiście się nie skończy. Będzie jeszcze wiele innych przedsięwzięć.

Radny powiatowy Waldemar Kluska zaproponował z kolei aby z okazji tak ważnej rocznicy posadzić 100 drzew upamiętniających tak ważne dla Polaków wydarzenie. Miasto również mocno zaangażuje się w niepodległościowe uroczystości.

Pierwszą nowością był marcowy Pieszy Szlak Niepodległości. Jego uczestnicy spotkali się na Placu Kazimierza Wielkiego pod tablicą Marszałka i żołnierzy z lat 1914-1921.

Odwiedzono wiele miejsc wiążących się ściśle z niepodległościowymi wydarzeniami. Miasto ogłosiło ponadto konkurs  na logo lokalnych, rocznicowych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z kolei Urząd Marszałkowski województwa łódzkiego w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowuje specjalną akcję społeczno-edukacyjną w którą mają włączyć się samorządy terytorialne łódzkiego.

W każdym z nich zaprezentowana zostanie unikalna edycja spektaklu uwzględniająca lokalną historię i jej bohaterów a głównym wydarzeniem będzie widowisko multimedialne „Bal u Naczelnika”, produkowane przez Teatr Wielki w Łodzi.

Za przedsięwzięcie odpowiedzialny jest znany mieszkańcom Wielunia Jerzy Wolniak- dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej- organizator teatralnych spektakli. Władze łódzkiego, Wielunia i powiatu liczą, że w niepodległościowych uroczystościach weźmie udział dużo młodzieży i mieszkańców regionu.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl