Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

DEBATY O MUZYCE I KONFLIKTACH ZBROJNYCH

W I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu zakończył się trwający kilkanaście tygodni II Międzyklasowy Turniej Debat Oksfordzkich o Mistrzostwo Szkoły. W pojedynku o III miejsce spotkały się zespoły z klas: 1c i 2a. Stronę propozycji wylosowała klasa 1c, zaś opozycją była 2a.

Teza pojedynku brzmiała: „Nowoczesne konflikty zbrojne są bardziej cywilizowane niż te, które były wcześniej”. W uznaniu jurorów lepszą okazała się drużyna klasy 1c, która zwyciężyła dotychczasowych wicemistrzów szkoły sprzed roku i zdobyła brązowy medal.

W pojedynku finałowym tezy „The Beatles mają większy wkład w rozwój muzyki niż The Rolling Stones” bronił zespół klasy 2g, zaś oponentami byli uczniowie klasy 2b. Po niezwykle wyrównanym pojedynku, stosunkiem głosów jurorskich 36:34, zwyciężyli przedstawiciele klasy 2g i wywalczyli złote medale oraz tytuł mistrza szkoły na rok szkolny 2017/2018.

Dodatkowo zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO, zaś wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnych debatach- pamiątkowe dyplomy.

Składy najlepszych szkolnych zespołów II Międzyklasowego Turnieju Debat Oksfordzkich:

I miejsce – 2g: Patrycja Kańtoch, Michalina Krzemianowska, Julia Chudecka, Mateusz Ślusarski, Anna Janik,

II miejsce – 2b: Tomasz Nicpoń, Natalia Księżarek, Mateusz Świderski, Szymon Graczyk, Marta Gajewska, Zuzanna Garyga, Jan Mikoda,

III miejsce – 1c: Wiktoria Górka, Milena Jarząb, Adam Płonka, Patrycja Piśla,

IV miejsce – 2a: Klaudia Zygmunt, Aleksandra Kowalczyk, Mateusz Marzec, Magdalena Preś.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl