Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ŚWIĄTECZNA LEKCJA TAŃCA LUDOWEGO [VIDEO]

Tym razem spotkanie słuchaczy Uniwersytetu III wieku miało wyjątkowy charakter. Nie był to tradycyjny wykład, ale świąteczna lekcja tańca ludowego. Na początek uczestnicy zajęć poznali kroki kujawiaka.

W formie narodowej to taniec w tempie spokojnym, wzorowany na wiejskich tańcach z terenu Kujaw, przyjęty przez warstwy wyższe w ciągu XIX w. i poddany stylizacji z podkreśleniem jego zalotnego charakteru.

Kolejnym tańcem jaki uczestnicy poznali, a niektórzy sobie przypomnieli, był polonez. To uroczysty taniec korowodowy, dziś tańczony przede wszystkim na studniówkach. Od XIX wieku taniec ten uznaje się za symbol polskiej kultury narodowej.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl