Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ŚWIĄTECZNA LEKCJA TAŃCA LUDOWEGO [VIDEO]

Tym razem spotkanie słuchaczy Uniwersytetu III wieku miało wyjątkowy charakter. Nie był to tradycyjny wykład, ale świąteczna lekcja tańca ludowego. Na początek uczestnicy zajęć poznali kroki kujawiaka.

W formie narodowej to taniec w tempie spokojnym, wzorowany na wiejskich tańcach z terenu Kujaw, przyjęty przez warstwy wyższe w ciągu XIX w. i poddany stylizacji z podkreśleniem jego zalotnego charakteru.

Kolejnym tańcem jaki uczestnicy poznali, a niektórzy sobie przypomnieli, był polonez. To uroczysty taniec korowodowy, dziś tańczony przede wszystkim na studniówkach. Od XIX wieku taniec ten uznaje się za symbol polskiej kultury narodowej.

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.