Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

Z OKOLICZNOŚCIOWYM WYKŁADEM I WYSTĘPEM HARCERZY [VIDEO]

Przypadający 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to przypomnienie bolesnej i trudnej historii powojennej Polski. W Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego wykład o Konspiracyjnym Wojsku Polskim wygłosił  dr Tomasz Toborek z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Temat Żołnierzy Wyklętych i poszukiwanie miejsc ich pochówku wciąż wzbudzają wiele emocji. Dr Toborek w swym wystąpieniu starał się pokazać szerszy kontekst powstania KWP.

W części artystycznej spotkania zaprezentowali się harcerze 5. Wieluńskiego Szczepu Harcerskiego "Piątka" oraz  4. Wieluńskiej Drużyny Harcerskiej "Watra”. Po spotkaniu w muzeum odbyła się msza św. w kościele Bożego Ciała.

Później złożono także kwiaty w dwóch miejscach upamiętniających ofiary reżimu komunistycznego. Na wieluńskim cmentarzu znajduje się symboliczna mogiła - pomnik Żołnierzy Wyklętych, a na plantach stoi popiersie rotmistrza Witolda Pileckiego.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl