Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

RODZICE I RADNI ZA, STAROSTWO WRĘCZ PRZECIWNIE [VIDEO]

O utworzenie szkoły przysposabiającej do pracy w ZS Specjalnych wnioskują niektórzy radni i rodzice. Starostwo nie widzi takiej potrzeby. Na sesji pojawili się rodzice niepełnosprawnych dzieci żywo zainteresowani utworzeniem takiej właśnie jednostki.

Kwestia dotycząca bieżącej działalności ZS Specjalnych na forum Rady Powiatu stanęła nie pierwszy raz. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ciągu ostatnich dwóch lat radni na sesji podjęli m. in. uchwałę w sprawie wyłączenia ze struktur szkoły Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, która została zlikwidowana.

Później Rada pedagogiczna szkoły zawnioskowała do zarządu powiatu o odwołanie ze stanowiska byłej już dyrektor placówki. Powodem miały być nieprawidłowości wytknięte przez radę rodziców, ale też kuratorium oświaty.

Organ prowadzący póki co cały czas stoi na stanowisku, że utworzenie takiej właśnie szkoły jest niepotrzebne. Czy rzeczywiście? W dyskusję włączył się też naczelnik Wydziału Edukacji starostwa Zenon Kołodziej. Jego opinię w sprawie poznamy jednak już w drugiej odsłonie Tematu Tygodnia.

W programie bowiem cała sesyjna dyskusja dotycząca utworzenia szkoły przysposabiającej do pracy w Zespole Szkół Specjalnych. Rada nie podjęła póki co wiążącej decyzji w tej sprawie.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl