Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BUDUJĄ NOWE PARKINGI NA WYSZYŃSKIEGO [VIDEO]

Pomimo zimy w niektórych punktach miasta trwają prace remontowo- inwestycyjne. Na osiedlu Wyszyńskiego przy blokach 32-34 trwa budowa parkingu dla samochodów. Prace obejmują wykonanie nawierzchni drogi z betonu asfaltowego, nawierzchni miejsc postojowych z kostki betonowej, studzienek, oświetlenia oraz ułożenie krawężników i obrzeży betonowych.

Przewidziany termin zakończenia inwestycji to 31 marca 2018 roku. Całkowita kwota zadania to 398 292,40 złotych. Tymczasem po drugiej stronie wspomnianych bloków na całego idzie budowa nowych apartamentów na bazie byłej Amerykanki.

Przynajmniej część inwestycji wydaje się by praktycznie gotowa go zamieszkania przez nowych lokatorów. Budowa jak to budowa, nie ułatwia życia mieszkańcom okolicznych bloków i domków jednorodzinnych przy Zaciszu.

Niedogodności budowlane można jednak znieść. Gorzej z terenem wokół apartamentów. Nieformalne przejście oraz przejazd pomiędzy Popiełuszki a Wendta, którym kierowcy skracają sobie drogę jest już tak rozjeżdżony, że coraz trudniej przemieszczać się tym przesmykiem.
W deszczową pogodę mamy tutaj tony błota, w suchą zaś tumany kurzu. Kiedy budowa apartamentów dobiegnie końca cały teren będzie trzeba na nowo uporządkować.

Ekspansja budowy i kierowców jest tak duża, że teren zielony czyli trawniki i drzewa znajdują się praktycznie już tylko przy samych blokach tej części os. Wyszyńskiego. Reszta to rozjeżdżone, zabłocone kocie łby. Mieszkańcy okolicznych bloków nie mają więc z budową łatwo.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl