Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

STOP SMOGOWI W WIELUNIU!

W akcję czystości powietrza w Wieluniu zaangażowało się ostatnio Stowarzyszenie „Zielone Płuca Wielunia”. Dzięki jego staraniom przy ul. Głowackiego zainstalowano specjalny czujnik mierzący stan powietrza. Zanieczyszczenia monitorowane na tej ulicy wędrują ku centrum miasta, a następnie dalej w kierunku południowym i wschodnim.

Cala akcja wzięła się od zgłoszenia stowarzyszenia ZPW do projektu organizowanego przez f. AVIVA pt. „Wiem czym oddycham”. Inicjatywa „Zielonych Płuc” została doceniona przez organizatora, który przyznał dla wieluńskiej lokalizacji czujnik pomiaru jakości powietrza.

Pomiary z czujnika pomogą nam uświadomić jaki jest stan powietrza w naszym mieście i jak poważy jest to dla nas problem. Członkowie stowarzyszenia chcą budować świadomość lokalnej społeczności i tym samym zachęcać do zmiany sposobu ogrzewania domów na niskoemisyjne źródła ciepła.

Należy pamiętać, iż najbardziej na zanieczyszczenie powietrza narażone są dzieci, które wdychają o 50% powietrza więcej na kilogram masy ciała niż osoby dorosłe.

Aktualnie czujnik jest zainstalowany w Wieluniu przy ul Głowackiego tj. 600 metrów od Placu Legionów.

Decydując się na wybór lokalizacji wzięto pod uwagę różę wiatrów dla Wielunia. Główne masy powietrza w naszej miejscowości przemieszczają się z zachodu i północy. Zanieczyszczenia powietrza monitorowane na ul. Głowackiego będą przemieszczały się przez centrum miasta, a następnie dalej w kierunku południowym i wschodnim.

Dla uzyskania bardziej dokładnych danych należałoby rozmieścić jeszcze kilka czujników w różnych lokalizacjach miasta. Stowarzyszenie liczy, iż lokalne władze przyłączą się do inicjatywy i zdecydują się na instalację dodatkowych czujników.

Odczyt między innymi czujnika w Wieluniu można sprawdzać na stronie internetowej (https://map.airly.eu/pl/) lub też instalując aplikację na urządzeniu mobilnym. Dane z czujnika są pokazywane w czasie rzeczywistym.

Więcej o tej szalenie ważnej akcji powiemy w TVK WSM w najbliższy weekend.

Film opisujący wykorzystanie czujnika

https://in-krakow.pl/news-details/ich-czujniki-to-rewolucja-teraz-wiesz-czy-mozna-isc-na-spacer/59ea131f6efed00700bdcfa5

 

 

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.