Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

100 MIEJSC DLA MALUCHÓW Z GMINY WIELUŃ

Gmina Wieluń uzyskała dofinansowanie na budowę żłobka w ramach programu "Maluch+". Dzięki programowi w Wieluniu powstanie 100 miejsc dla maluchów. Gmina Wieluń złożyła wniosek w ramach modułu 1a, który przeznaczony był na zadania realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty nie funkcjonowały żadne żłobki lub kluby dziecięce.

W ramach tego modułu wpłynęły oferty dotyczące utworzenia 109 instytucji opieki nad małym dzieckiem na terenie 102 gmin na 2 591 miejsc opieki, na łączną kwotę blisko 47 mln zł. Dofinansowanie przyznano wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego zakwalifikowanym przez wojewodów.

Wysokość dofinansowania (do 20 tys. na jedno miejsce w przypadku utworzenia żłobka lub klubu dziecięcego oraz 5 tys. w przypadku dziennego opiekuna)- w zakresie tworzenia miejsc opieki- odpowiada wysokości wnioskowanego zapotrzebowania na ten cel.

Wysokość dofinansowania na funkcjonowanie miejsc wynosi 100 zł miesięcznie na 1 miejsce, a w przypadku miejsca dla dziecka niepełnosprawnego lub wymagającego szczególnej opieki – 500 zł.

Łącznie na moduł 1a przyznano dofinansowanie w kwocie 46 824 026,18 zł, z tego 46 440 126,18 zł na tworzenie miejsc opieki i 383 900 zł na ich funkcjonowanie.

Żłobek w Wieluniu ma powstać przy ul. Sadowej. Tym samym Gmina Wieluń jest pierwszą w Polsce gminą, która realizować będzie program Mieszkanie Plus wraz z budową żłobka w ramach programu Maluch Plus.

Liczba tworzonych miejsc: 100

Środki własne: 3 600 000,00

Dofinansowanie: 2 000 000,00

Udział dofinansowania: 35,71%

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.